צילום משפחה

צילום משפחה הוא נכס אדיר בעיני. יש לצילומים אלו המנציחים את המשפחה ברגעים ובתקופות שונות, ערך עצום מבחינתי. מאז שהייתי ילדה אהבתי לעלעל באלבומי המשפחה, בדפים המצהיבים, בתמונות הישנות בשחור לבן, ואחר כך בצבע, לנחש מיהן הדמויות שבתמונה, מה הסיפור שהן מספרות. גם היום אני אוהבת לדפדף באלבומים הישנים ולהתבונן בצילומים מפעם, להעלות זיכרונות, לספר לילדיי על ילדותי שלי, על המשפחה שלי. לכן אני אוהבת כל כך צילום משפחה. משפחות מגיעות אליי לסטודיו, ליצור זיכרונות מצולמים משלהם, משהו שיישאר לנצח, עבורם ועבור ילדיהם.

צילום משפחה הוא למעשה נדיר ביותר. מי מאיתנו לא מכיר את זה? יוצאים לטיול משפחתי, משתתפים בארוחת חג, או סתם מבלים בחיק הטבע, בצילום המשפחתי תמיד יהיה חסר מישהו – הצלם. צילום משפחה בסטודיו הוא הזדמנות נהדרת להתאסף כולם ביחד, ולתת למישהו אחר סוף סוף לעמוד מאחורי המצלמה.

מצולמים רבים מספרים לי שאין להם אפילו לא תמונה משפחתית אחת טובה. הם מצלמים המון – את הילדים, לבד וביחד, אבל כמעט ואין להם תמונות משותפות. צילום משפחה הוא הזדמנות נפלאה לתעד את המשפחה שלנו בנקודת זמן מסוימת, ליצור אלבום חיי, דינמי הלוכד מבעד לעדשת המצלמה את הקשר החם, את ההוויה המשפחתית הפרטית של כל משפחה ומשפחה.

חשוב לי מאוד ליצור צילום משפחה איכותי שבו כולם נראים פשוט מושלם! אף תינוק לא בוכה, אף אחד לא ממצמץ או מסתכל לכיוון אחר,כולם נהנים מחוויית הצילום עצמה וכך נוצרים צילומים משפחתיים מקסימים ומרגשים המעלים חיוך על השפתיים.

במשך השנים הגיעו אליי לסטודיו לצילום משפחה משפחות בהרכבים שונים ורבים. משפחה גרעינית מצומצמת: אבא אמא והפעוט הקטן. משפחות שכבר התרחבו להן - שניים שלושה ואפילו ארבעה ילדים, ואפילו צילום משפחתי של כל החמולה, כולל סבא וסבתא, דודים, נכדים כלות וחתנים, מתנה משגעת לסבא וסבתא!

התמונות בצילום משפחה הן מבוימות בחלקן, מצד אחד אני נותנת הנחיות להעמדה מסוימת אך למעשה משם והלאה קורה הקסם הזה שבו כל משפחה ומשפחה מביאה את עצמה, את היחסים המיוחדים לה, את הדינמיקה ואת הייחוד שלה.

בסטודיו אפשר למצוא כל מה שצריך לצילום משפחה, יש אביזרים לילדים הקטנים, למי שרוצה צילום קצת אחר. צילום משפחה בסטודיו הוא בעצם צילום המתמקד בכם - בתא המשפחתי שלכם, בכל אחד ואחד, ולא על רקע הבלגן הביתי שלנו, של ספרים צעצועים ספות ועוד. הצילומים הם גם בשחור לבן, אבל גם המון צילומי צבע חיים ומשגעים.

צילום משפחה בעיני הוא משהו שנשאר לתמיד, לנו ולילדינו. אנחנו יוצרים היום מזכרת מרגשת ויפה, כך שנוכל להמשיך לדפדף בין דפי האלבום, או להביט בתמונה יפה על הקיר, להיזכר, לספר, ולנצור בליבנו לעד.